چهارشنبه، ۵ آذر ۱۳۹۹
 
 
 
 
 معرفی شرکت 

شرکت مهندسی پل و ساختمان الموت در سال 1362 بعنوان شرکت ساختمانی سهامی خاص تأسیس،و به شماره 51362 در اداره ثبت شرکتها و مؤسسات غیر تجاری تهران به ثبت رسید.

حوزه اصلی فعالیتهای شرکت الموت اختصاص دارد به طرح اجرای پروژه ها در زمینه های آب و فاضلاب، زیرساخت، سازه های زیرزمینی، ساختمان ها و تأسیسات شهری، انرژی و قدرت و مجتمع های صنعتی

مدیریت با تجربه، کادر فنی مجرب و مجهز به دانش روز، ماشین‌آلات و تجهیزات ساختمانی پیشرفته،توان مالی مناسب و ابزارهای کنترل کمی و کیفی، این امکان را فراهم آورده است که مجموعه‌ای نوین و توانا همگام با تکنولوژی مدرن روزاز طریق شرکت الموت در اختیار و مورد بهره‌برداری کارفرمایان محترم جهت اجرای بهینه پروژه‌های عمرانی کشور قرارگیرد.

 
 
 
 دامنه خدمات 

فعالیتهای اصلی شرکت الموت اختصاص دارد به طرح و اجرای تونل و سازه های زیرزمینی با کاربری متفاوت، پروژه های عمومی ساختمانی و صنعتی  شبکه‌های  آبیاری  و  زهکشی، خطوط انتقال آب، شبکه‌های جمع‌آوری آبهای سطحی و فاضلاب، ابنیه سنگین بتنی.

شرکت الموت آمادگی خود را جهت شرکت در مناقصات و مشارکت در طرح و اجرای پروژه‌های ابنیه و سیویل بـه ویژه ساخت تونل با کیفیت مطلوب و در زمان مقرر اعلام می دارد.


 
 
 
 تقدیر از شرکت الموت در مراسم نکوداشت هفتادمین سال تأسیس سندیکای شرکتهای ساختمانی ایران 

سندیکای شرکت های ساختمانی در هفتادمین سال تاسیس نسبت به برگزاری نکوداشت ملی با حضور کلیه اعضا، پیشکسوتان خویش، مدیران عالی رتبه دولت، مجلس شورای اسلامی، اتاق بازرگانی ایران و تهران و ….اقدام نمود و در این مزاسم از چند شرکت برتر و قدیمی عضو سندیکا منجمله شرکت مهندسی پل و ساختمان الموت، به پاس سالها فعالیت ارزنده در عمران و آبادی کشور عزیزمان ایران، تقدیر بعمل آورد.

اخبار-هفتاد سالگی سندیکا 2  
 تندیس سندیکا
اخبار-هفتاد سالگی سندیکا 1  
 
 
 
 پایان عملیات اجرایی تونل سهند - خط یک قطار شهری تبریز 

الموت

مراسم پایان عملیات اجرایی ساخت تونل سهند از خط یک متروی تبریز

مراسم اتمام عملیات حفاری و نصب رینگ تونل سهند از خط یک متروی تبریز حدفاصل میدان جانبازان ایستگاه شماره 7 تا میدان امام حسین ایستگاه شماره 16 در روز سه شنبه مورخ 1394/11/27 با تلاش متخصصان و تلاشگران شرکت مهندس پل و ساختمان الموت و سایر نهادهای ذیربط پروژه، به پایان خواهد رسید.

حفاری تونلهای سهند و سبلان به طول 16119/4متر به قطر حفاری 6.88 متر معادل 11514 رینگ به ترتیب از سالهای 86 و 88 از ایستگاه شماره 7 از میدان جانبازان (فلکه دانشگاه) تبریز آغاز و طی گذر از تعداد 8 ایستگاه و ساخت شفت ایستگاه شماره 12 در طی مسیر و جمعاً 726664 مترمکعب خاکبرداری، علیرغم توقف ها به جهت مسائل مربوط به تحریم (تأمین لوازم و مواد مصرفی) و معارض ها، سرانجام حفاری تونل سهند نیز در ایستگاه شماره 16 واقع در میدان امام حسین، خیابان لاله به پایان خواهد رسید.

اتمام این عملیات طی برگزاری مراسمی به همین مناسبت در ایستگاه شماره 16 خیابان لاله میدان امام حسین با خروج دستگاه حفار تی بی ام T.B.M از تونل و ورود به محل تعیین شده در ایستگاه انجام خواهد پذیرفت.

 
 
 
 پایان عملیات اجرایی تونل سبلان - خط یک قطار شهری تبریز 

تونل سبلان

پایان عملیات اجرایی ساخت تونل سبلان از خط یک متروی تبریز

عملیات حفاری و نصب رینگ تونل سبلان از خط یک متروی تبریز حدفاصل میدان جانبازان تا میدان امام حسین در صبح روز شنبه 21 شهریور 1394 با تلاش متخصصان و تلاشگران شرکت مهندس پل و ساختمان الموت و سایر نهادهای ذیربط پروژه، به پایان رسید.

اتمام این عملیات طی برگزاری مراسمی به همین مناسبت در ایستگاه امام حسین با خروج دستگاه حفار تی بی ام T.B.M از تونل و ورود به محل تعیین شده در ایستگاه انجام پذیرفت.

عملیات حفاری و نصب رینگ های بتنی تونل سبلان به طول 8054 متر به قطر حفاری 6.88 معادل 5753 رینگ در تاریخ 1388/03/31 از ایستگاه شماره 7 از میدان جانبازان (فلکه دانشگاه) تبریز آغاز و طی گذر از تعداد 8 ایستگاه و ساخت شفت ایستگاه شماره 12 در طی مسیر و جمعاً 360577 مترمکعب خاکبرداری، سرانجام در ایستگاه شماره 16 میدان امام حسین به پایان رسید و اکنون آماده ریل گذاری می باشد.

عملیات حفاری تونل سبلان با استفاده از یکدستگاه T.B.M از نوع E.P.B-Shield ساخت کارخانه N.F.M فرانسه انجام گردید.

عملیات حفاری تونل جنوبی سبلان با عبور از نواحی زیر تراز آبهای زیرزمینی و همچنین گذر موفقیت آمیز از زیر ساختمانهایی با وضعیت و طول عمر مختلف در حداقل عمق 11 متری، و ساخت شفت ایستگاه 12 در طی مسیر  و انجام عملیات پیچیده و زمان‌بر هایپرباریک (غواصی در شرایط تحت فشار) جهت بازدید، تعمیر و تعویض ابزارهای برشی دستگاه حفار همراه بوده که در این بین عدم وجود شفت‌های پشتیبانی و فواصل زیاد بین دو شفت موجود، حجم محدود دپوی موقت مصالح ناشی از فضای محدود تحویل شده جهت احداث کارگاه و محدودیت ترافیکی جهت تخلیه، برخورد به توده های سنگی بولدر و کار در بستر فرسایشی و چسبنده خاک نیز بر مشکلات کار افزون می نمود و لیکن سرانجام با تمهیدات ویژه پشتیبانی، فنی و مالی و در سایه تلاش و فداکاری و همت کلیه مدیران، کارشناسان و متخصصین و پرسنل شاغل در این پروژه عظیم ملی، عملیات اجرایی احداث تونل سبلان (جنوبی) بعنوان یکی از تونل‌های عمیق خط یک قطار شهری تبریز تکمیل گردید.

 
 
 
 طرحها و پروژه های انجام شده 
بوستان بزرگ ولایت
فضای سبز و ابنیه اجتماعی، فرهنگی و ورزشی [ ادامه... ]
دیوار پیرامونی شفت تبریز
دیوار پیرامونی شفت تبریز [ ادامه... ]